Лактостаз

By | 20.02.2019

lactostaz

Лактостаз – чім швидше почати лікувати, тим кращий результат

Лактостаз  —  порушення відтоку молока в молочних протоках жінки, що годує грудьми дитину. Виникає при застої молока в молочних залозах в наслідок його недостатнього відтоку, надмірного вироблення, вузьких протоків залози. Являється наслідком не повного спорожнення грудей, закупорки молочних протоків, застою молока.  Причиною цьому можуть бути  анатомічні особливості грудей жінки (наприклад вузькість молочних протоків), невикористанням грудей для годування або нечасте годуванням грудьми, не правильне прикладання дитини до грудей.

Опосередковано також можуть впливати різні травми грудей, тріщини на сосках,  обезвожування, переохолодження, надмірні фізичні навантаження, вузький одяг, психологічні стреси.

Симптомами, які свідчать про лактостаз, являються: набряк грудей, неприємні або больові відчуття в районі молочних залоз, затвердіння, покрасніння, температура, слабкість, наявність розширених вен.

При лактостазі рекомендовано: часті годування дитини грудьми, холод після годування або сціжування, вібраційний масаж молочної залози, лікування у фахівців.

Допускається: сціжування, теплий душ, компреси, фізіотерапевтичні процеси (при відсутності протипоказань).

Забороняється: обмеження годування, обмеження вживання рідини, нагрівання хворого місця, компреси на довгий час незалежно від його складу, взагалом спиртові компреси, затосування лікарських засобів, що пригнічують лактацію, застосування антибіотиків, що несумісні з годуванням грудьми.

Лікування необхідно починати одразу після виявлення перших симптомів. Самостійно можна спробувати теплі компреси, обережний масаж хворої частини грудей, зціджувати молоко без сильного натиску. Іноді буває достатньо правильно прикласти дитину до грудей, одноразове якісне розціжування грудей, а потім сціжування молока декілька разів. У багатьох випадках допомагає одне повне сціжування і регулярне годування в подальшому.

Якщо лактостаз проявляється в більш складній формі, і справитись з ним самостійно простими методами не вдається, то необхідно звертатись до лікаря. Пам’ятайте — чим швидше буде застосовано лікування тим більше шансів подолати захворювання в короткі строки без ускладнень. Ігнорування лактостазу може призвести до виникнення маститу (запалення тканини молочної залози викликане бактеріальної інфекції), і в крайніх випадках до абсцесу.

Для того щоб дізнатися більше інформації, як можна вилікувати лактостаз виходячи з індивідуально ваших фізіологічних особливостей, Ви можете звернутися за консультацією в наш медичний центр, вартість консультації складає 300 гривень. Лікар — консультант Аксьонов Віктор Борисович. Не робіть експерименти над собою намагаючись лікуватися навмання. Якщо у Вас поки що не вистачає знань про те як вилікувати лакстостаз – звертайтеся до фахівців. Чим швидше Ви це зробите тим з меншими ускладненнями хвороба буде подолана. Завжди бережіть себе, і будьте здорові. З повагою до Вас, Медичний центр «Закревського 47».