Тестування COVID-19

У нашому Медичному центрі можна пройти тестування на COVID-19 методом ПЛР, методом тестування на визначення антигену SARS-CoV-2, методом імуноферментного аналізу  (ІФА).

Вартість аналізів: ПЛР — тест — за 24 години — 780 грн.

Тест на визначення антигену SARS-CoV-2 —  120 грн. Термін виконання 15-20 хв. українською мовою.

ІФА (імуноферментний аналіз) — 295 грн. Термін виконання 72 години.
Забір крові — 70 грн.

За детальною інформацією звертайтесь за телефонами: 

     (044) 546-05-34; (097) 854-50-50

     (095) 042-01-02; (073) 475-77-17

Підготовка до сдачі аналізів методом ПЛР та тест на антиген SARS-CoV-2:
На протязі 3-4 годин не приймати їжу.
Не полоскати та не зрошувати порожнини носа та горла.
За добу до дослідження не вживати алкоголь та жирну їжу.

Підготовка до сдачі аналізів методом ІФА:
За добу до дослідження не вживати алкоголь та жирну їжу.
Дослідження проводиться на голодний шлунок (мінімум через 4-6 годин після прийому їжі).

Який тест обрати.

         У даній статті ми робимо детальний огляд, які тести на коронавірус зараз існують і в чому їх особливості. Почнемо огляд від найпростіших тестів. Найпростішими являються експрес-тести, при використанні яких результати тестування можна отримати через 15 – 20 хвилин.

        Експрес тест на антиген.

Візуально експрес тест являє  собою одноразову пластикову тест-касету із встроєною в неї тест-полоскою. При даному тесті у пацієнта за допомогою ватного тампона беруть мазок зі слизової оболонки носа. Після чого взятий у пацієнта біоматеріал подають в тест касету.

Як працює даний тест?

Цей тест-набір використовує моноклональні та поліклональні антитіла до COVID-19. В цілому антитіла – це білки плазми крові завданням яких являється

нейтралізація патогенів та вірусів.  Моноколоїдні антитіла – це антитіла, які зорієнтовані на один конкретний антиген (у нашому випадку ним являється коронавірус).

Поліклональні антитіла це – антитіла які отримуються з імунованих тварин в лабораторних умовах. Антиген це – будь-яка речовина, яку організм розглядає як сторонню або потенційно небезпечну, і проти якої організм запускає

імунну захисну реакцію. В тесті використовується реакція антитіло-антиген та імунохроматографічний аналіз. В результаті реакції атитіло-антиген в умовах організму антитіла зв’язуються з антигенами після чого антигени можуть бути деактивовані.

Імунохроматогрофічний аналіз (ІХА) – аналіз, що включає в себе реакцію між антигеном і відповідним йому антитілом. Проводиться за допомогою тест-полосок, панелей, тест-касет. Під час проведення тесту у випадку якщо в відібраному у пацієнта біоматеріалі присутні антигени коронавірусу то вони об’єднуються з моноклональними антитілами (що зорієнтовані на COVID-19). При цьому моноклональні тіла позначені частинками колоїдного золота. Між антигеном короновірусу і позначеними частинками колоїдного золота антитілами утворюється комплекс який на наступному етапі об’єднується з моноклональним антитілом до COVID-19, нанесеним в зоні лінії T. В результаті вище приведеного в зоні позначки «Т» з’являється червона лінія. Коли зразки не містять антиген нового коронавірусу,

моноклональні антитіла до COVID-19, позначені частинками колоїдного золота, не можуть об’єднатися з моноклональними антитілам у зоні лінії Т, тому червона лінія у зоні Т не з’являється. Незалежно від присутності антигена нового коронавірусу у зразку, червона лінія завжди буде з’являтися в зоні контролю якості (С). Поява червоної лінії в зоні контролю якості (С) свідчить про те, що: 1) був доданий достатній об’єм зразка; 2) отримано правильний потік; 3) реагенти працюють правильно.

Що являє собою експрес тест на антитіла.

Як відомо ознаки коронавірусної інфекції проявляються в інфікованої людини через 14 днів з моменту зараження. При цьому варто пам’ятати, що навіть коли у інфікованої людини

не проявляються ознаки інфекції вона являється небезпечною для оточуючих.

Тому кожен з нас несе відповідальність не тільки за себе а й за всіх оточуючих його людей.

Поява інфекційного захворювання супроводжується появою антитіл-білків (імуноглобулінів) LgM, LgG, що являються групою білків плазми крові, завданням яких являється розпізнавання і зв’язування інородних антигенів (бактерії, віруси, токсини і т.д.), що сприяє їх знищенню. При цьому і атитіла LgM і антитіла LgG з’являються в різний час протікання захворювання. Відповідно по їх наявності можна визначити не тільки появу захворювання а й те на якому воно етапі в данний момент.

Методика проведення тесту ІФА (Імуноферментний аналіз)

ІФА (Імуноферментний аналіз) – це вид аналізу за допомогою якого виявляється комплекс   «антиген-антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Комплекс  «антиген-антитіло» утворюється коли антитіла зв’язуються з антигенами для його подальшої нейтралізації імунною системою. Антитіло – це білок плазми крові завданням якого являється нейтралізація патогенів та вірусів.  Антиген – це будь-яка речовина яку організм розглядає як сторонню або потенційно небезпечну і проти якої організм запускає імунну захисну реакцію.

При тесті ІФА аналізують сироватку крові на відміну від аналізів «ПЛР» і аналізу на «антиген» в яких на аналіз беруть мазки з носа пацієнта. Аналіз ІФА проводять в лабораторних умовах. При  проведенні аналізу ІФА використовують спеціальний мікропланшет, що приведений на малюнку.

В лунки мікропланшету вносять антитіла та «цільовий антиген». В нашому випадку цільовим антигеном являється геном коронавіруса. В свою чергу, геном – це сукупність спадкового матеріалу який несе в собі інформацію про визначені ознаки організму.

Антитіла захоплюють антиген, після чого в ці ж самі лунки мікропланшету вносять «другі» антитіла, помічені ферментом які так само приєднуються до антигену коронавірусу. Антитіла які не приєдналися до антигену корона вірусу видаляють. Після цього фермент яким помічені «другі» антитіла проявляють добавляючи субстратну суміш, що змінює свій колір. За рахунок цього «другі» антитіл, що з’єдналися з антигеном змінюють свій колір. Інтенсивність зміни кольору заміряють на планшетному фотомитрі, вона відповідно пропорційна кількості «других» антитіл, які в свою чергу пропорційні кількості антигену коронавірусу.

Що являє собою тест на COVID-19 методом  ПЛР, і чому   його вважають одним з самих достовірних методів.

Тест ПЛР (полімеразно ланцюгова реакція) – це самий високоточний метод тестування на COVID-19. Технологія взяття проби аналогічна тому, як і при проведенні тесту на антиген. У пацієнта беруть  пробу зі слизової носа. Проте, якщо експрес тест на антиген проводиться шляхом подання біоматеріалу пацієнта до тест касети,  яка показує результат вже через 15 – 20 хвилин, то дослідження відібранної проби методом ПЛР можна проводити лише у вірусологічних лабораторіях зі спеціальним обладнанням.

Тест ПЛР має складу і одночасно дуже цікаву технологію. Даний тест працює з ДНК або РНК вірусів, і виявляє їх навіть якщо у пробі присутня всього одна молекула їх геному. Відомо, що коронавірус являється РНК-вмістним вірусом. Це означає, що його генетичний матеріал (геном), який зумовлює здатність передавати свої ознаки нащадкам, представлено в РНК (рибонуклеїновій кислоті). Будова вірусу досить проста. Вірус являється РНК, що упакована в білкову оболонку.

Під час проведення тесту із проби, що попередньо взяли у пацієнта відбирають РНК. Коли у пацієнта немає інфекції то в пробі буде лише його власне РНК, якщо ж пацієнта інфіковано, то серед відібраного РНК пацієнта буде знаходитись також і РНК коронавірусу. Відібране РНК перетворюють на ДНК (реакція зворотньої транскрипції). Після цього додають до нього з зовні короткі фрагменти ДНК коронавірсу з маркерними мітками (якщо в пробі дійсно присутнє ДНК коронавірусу, то додані фрагменти з маркерними мітками прикріпляються до нього).  Потім отриману суміш нагрівають і охолоджують в спеціальному приборі. В наслідок цього відбувається хімічна реакція і утворюється велика кількість нових копій ДНК. В утворених копіях дослідники, дякуючи маркерним міткам, можуть помітити ДНК, що належить саме коронавірусу. Ось такий непростий процес доводиться провести  що б точно виявити короновірус у відібраній пробі.

В цілому цей метод не новий – він широко використовується в біологічній і медичній практиці для клонування генів, введення мутацій,   створення  і  визначення  генетично  модифікованих організмів, діагностики спадкових та інфекційних захворювань, встановлення  батьківства  тощо.   У  випадку  з  COVID-19   для проведення такого дослідження потрібні спеціальні  реактиви, специфічні до  певного  вірусу, і  обладнання, що  охолоджує  і нагріває  пробірки  з  пробами  біоматеріалу.   Полімерно ланцюгову реакцію (ПЛР) в 1983 році  винайшов американський науковець Кері Мюлліс за що отримав Нобелівську премію. Метод ПЛР вважається «золотим стандартом» для багатьох інфекційних захворювань.